Spremembe carinskega zakonika zahtevajo prilagoditev in razvoj več glavnih carinskih sistemov. V skladu z delovnim načrtom EU Komisije ter nacionalnim programom se v letu 2023 uvajajo posodobljeni sistemi za izvedbo tranzitnih in izvoznih postopkov ter nadgradnja uvoznega sistema zaradi centraliziranega carinjenja v EU. Dodatno se posodablja tudi EU sistem nadzora uvoza (ICS2) ter sistem za začasno hrambo blaga.
Aktualne teme s carinskega področja:
Na seminarju bodo podane ključne informacije, relevantne za logiste ter izvajalce carinskih postopkov: točni časovni načrti uvedbe, glavne značilnosti in spremembe sistemov, relevantne za uporabnike, ter načrt nadaljnjih sprememb do 2025.
+ OCENA TVEGANJA STROJEV
+ CERTIFIKAT
Delavnice: PO DOGOVORU
Predavatelj: Darko Dajčman, inž. stroj.
Sodeč po odzivih načrtovalcev strojev, je izdelava ocene tveganja eno zahtevnejših področij. Posebej pomembna je za vse, ki stroje proizvajate, in za vse, ki ste uporabniki strojev. Oceno tveganja, izjavo o skladnosti in vsebino tehnične dokumentacije morate izdelati v skladu z Direktivo o varnosti strojev (2006/42/ES) in Pravilnikom o varnosti strojev (Ur.l.RS, št. 75/2008).
Posebej za vaše potrebe smo pripravili intenzivni izobraževalni program za pridobitev certifikata, kjer boste samostojno izdelali oceno tveganja za vaš stroj.
Program v vaši organizaciji lahko izvedemo z najmanj 5 udeleženci!
DISKUSIJA, IZMENJAVA DOBRIH PRAKS, ODGOVORI NA VPRAŠANJA
2. Modul – Excel model za izdelavo ocene tveganja
3. Modul – Izdelava ocene tveganja strojev in izjava o skladnosti
DISKUSIJA, IZMENJAVA DOBRIH PRAKS, ODGOVORI NA VPRAŠANJA
Strokovne kompetence, pravimo jim tudi trde oziroma tehnične kompetence, so tiste, ki jih nujno potrebujemo za opravljanje delovnih nalog v računovodstvu, v kadrovskem oddelku, financah, nabavi, proizvodnji, skladišču …
Govorimo o pridobivanju ali nadgradnji znanja o zakonodajnih spremembah, uvedbi dobrih praks, konkretnih rešitvah, praktičnih primerih in odgovorih na konkretna vprašanja za izboljšavo delovnih postopkov, pripravo ustrezne dokumentacije, sodobnih tehnoloških postopkov, vpeljavo novih konceptov v prakso …
Katere so ključna področja, ki jih je potrebno izpopolniti?
Potrebno bo optimalno prilagoditi management oskrbovalnih verig, veliko bolje obvladovati zaloge in planirati nabavo. Procese bo potrebno podpreti z učinkovitim informacijskih sistemom in vzpostaviti optimalno interno in eksterno komunikacijo. Potrebno bo znati zastaviti strategijo po kategorijah izdelkov in učinkovito spremljati informacije, analize, cene energentov, tečaje …
Program v vaši organizaciji lahko izvedemo z najmanj 5 udeleženci!
Vodilna podjetja vedo, da z združevanjem notranjih in zunanjih poslovnih procesov v en sam sistem delovanja zagotavljajo optimalne izdelke, storitve ter vrhunsko uporabniško izkušnjo!
Funkcijsko gledano zaobjema vse od prodaje, nabave, proizvodnje, logistike in podpore strankam.
Izziv vsakega podjetja je združiti vse te aktivnosti v enotno, usklajeno verigo s skupno vizijo. Ko to uspe, prične oskrbna veriga poganjati konkurenčno prednost s hitrostjo, zmanjšanjem trenj v procesu, preglednostjo in preseganjem pričakovanj končnega kupca.
Program v vaši organizaciji lahko izvedemo z najmanj 5 udeleženci!
Procesna usmeritev iz dobavitelja na končnega potrošnika:
Sprememba razmišljanja in metode dela:
Planiranje in Analiziranje
Komuniciranje in pogajanja:
S praktičnim prikazom posameznih korakov odgovorimo na vprašanje: Kako optimiram tok moje/naše dobavne verige?
1. Value Stream Mapping
2. Optimizacija procesa z Lean orodji
3. Zaključek procesa
4. KPI sledenje
Kaj je poslovni načrt? Kako sestaviti poslovni načrt? Kako se izogniti najpogostejšim napakam?
Kaj so značilnosti dobrega tim, pet pasti timskih veščin, kako vzpostaviti kulturo zaupanja ...
Kako se z različnimi generacijami spopasti na kadrovskem
področju?
5 korakov celovitega pristopa v izobraževanju, upravljanje izobraževanj
© 2023 Forum Media
Ta stran uporablja piškotke, da bi vam zagotovila najboljšo možno uporabniško izkušnjo!
Nastavitve zasebnosti
Privolitev
Ta stran uporablja piškotke, da bi vam zagotovila najboljšo možno uporabniško izkušnjo!. Kateri piškotki in skripte so uporabi in kako vplivajo na vaš obisk je opisano na levi. Svoje nastavitve lahko spremenite kadarkoli. Vaša izbira ne bo vplivala na vaš obisk.
NOTE: Te nastavitve veljajo samo za napravo, ki jo trenutno uporabljate.
Obvezni piškotki
Obvezni piškotki so ključni in brez njih posamezna spletna stran oz. spletni portal v lasti oz. upravljanju Forum Media, ne bo deloval, kot bi moral. Nastavijo se, ko posameznik odda obrazec, se prijavi ali opravi kakršnokoli interakcijo s spletno stranjo, ki gre preko klikanja na enostavne povezave.
Piškotki na tej listi:
has_js
NSC_xxx.fe.bd.vl
JSESSIONID, PHPSESSIONID, ASPSESSIONID, ipd.
Analitični in oglaševalski piškotki
Analitični in oglaševalski piškotki so piškotki partnerskih storitev, kot so: Facebook, Google, Mouseflow itd. in z njimi Forum Media analizira promet na posamezni spletni strani, da lahko izboljša uporabniško izkušnjo. Posameznik sprejme piškot s klikom na gumb na spletni strani. Če se z uporabo teh posameznik ne strinja, se piškotki ne bodo namestili, lahko pa se zgodi, da zato nekatere zanimive funkcije posameznega spletnega mesta ne bodo na voljo. Več glede uporabe piškotkov je na voljo na posamezni spletni strani.
Piškotki na tej listi:
NID
SID
HSID
lbcs
IDE
ANID
DSID
FLC
AID
TAID
exchange_uid
__gads
__gac
Conversion
NID
SID
fr
tr
uuid
uuid2
uuidc
MUID
MUIDB
_ga
_gid
_gat
__utma
__utmb
__utmc
__utmv
__utmz
__utm.gif
rur
urlgen
uuid
uuidc
addthis.com
adnxs.com
adsrvr.org
adtech.com
advertising.com
bidswitch.net
casalemedia.com
contextweb.com
criteo.com
demdex.net
doubleclick.net
google.com
googleadservices.com
hubspot.com
instagram.com
openx.net
pubmatic.com
rlcdn.com
yieldlab.net
youtube.com
smartadserver.com
tradedoubler.com
IDE
ANID
DSID
FLC
AID
TAID