Pooblaščeni in nadzorni inženirji za udeležbo na seminarju pridobijo 5 kreditnih točk iz izbirnih vsebin skladno s Splošnim aktom o stalnem poklicnem usposabljanju pooblaščenih inženirjev.
Ukrepe varstva pred požarom urejajo Zakon o varstvu pred požarom, Zakon o urejanju prostora in Gradbeni zakon. Pomembni so tako v fazi umeščanja objekta v prostor, v fazi načrtovanja objekta in v fazi njegove uporabe.
Podlago za načrtovanje in izvajanje splošnih ukrepov varstva pred požarom ter drugih dejavnosti varstva pred požarom predstavljajo ocene požarne ogroženosti.
15. decembra 2020 je začel veljati novi Pravilnik o izdelavi ocen požarne ogroženosti. Zavezanci za izdelavo te ocene so lastniki ali uporabniki stavb oziroma od njih pooblaščene osebe po postopku in z uporabo metodologije za izdelavo ocene požarne ogroženosti stavbe.
Posebej za pooblaščene osebe za izvajanje ukrepov varstva pred požari v podjetjih, investitorje v poslovne in stanovanjske objekte, za projektante požarne varnosti in nadzornike smo pripravili novo praktično izobraževanje.
Program obsega:
- dve celodnevni delavnici, na katerih boste s pomočjo praktičnih primerov in diskusije s strokovnjaki in ostalimi udeleženci prišli do hitrih rešitev;
- študijsko e-gradivo na temo požarne varnosti, do katerega dostopate v spletni učilnici;
- dostop do portala e-Gradbenik za obdobje 6 mesecev.
- Tematsko obarvana srečanja bodo potekala v obliki dveh intenzivnih interaktivnih delavnic, kjer boste prejeli želena pojasnila. Delavnice spremljate z vašega delovnega mesta ali od doma preko aplikacije ZOOM. Vse potrebne dostopne podatke prejmete pravočasno pred začetkom 1. delavnice. V primeru izboljšanja epidemiološke slike bodo delavnice potekale v živo.
- Delavnice trajajo po 5-6 pedagoških ur. Seminarsko gradivo za delavnice imate v spletni učilnici. Podrobno se boste spoznali s tematiko in prejeli odgovore na vprašanja, ki se vam porajajo v praksi.
- Število udeležencev na posamezno izvedbo je omejeno, zato delavnice omogočajo učinkovitejše delo, odprto komunikacijo s predavatelji in izmenjavo izkušenj s kolegi iz stroke.
- Poudarek izobraževanja je na razumljivi razlagi in praktičnih primerih. Zasnovano je tako, da boste na delavnicah obravnavali konkretne primere, prejeli želena pojasnila ter skozi diskusijo v sproščenem vzdušju prišli do novih rešitev.
- Spletna učilnica je vir vseh vaših informacij o poteku izobraževalnega programa, zato predlagamo, da jo redno obiskujete. Dostopne podatke boste prejeli v posebnem elektronskem sporočilu na vaš elektronski naslov. V spletni učilnici se nahajajo obvestila, urniki, e-seminarji, gradiva izobraževalnega programa in dostop do portala.
- Ta vrsta izobraževanja vam omogoča vpogled v pomembne tematike ob času, ki si ga sami izberete – brez potnih stroškov in odsotnosti z delovnega mesta. Dostop pa boste imeli omogočen še dve leti od zaključka izobraževalnega programa.
- Ob koncu programa vas čaka še reševanje testa, ki ga boste prav tako našli v spletni učilnici po koncu zadnje delavnice. Po uspešno opravljenem preverjanju znanja boste po pošti prejeli certifikat Forum Akademije »Strokovnjak za požarno varnost« kot potrdilo o strokovni usposobljenosti v slovenščini in angleščini.
V primeru izboljšanja epidemiološke slike bo izobraževanje potekalo v živo v poslovni hiši Unija v Brezovici pri Ljubljani.
Kot strokovnjak za požarno varnost boste:
- usvojili izdelavo ocene požarne ogroženosti in točno vedeli, katere ukrepe sprejeti za njeno izboljšanje;
- razpolagali z močnimi argumenti, da boste tudi vodstvo prepričali, da je preventivno vlaganje v požarno varnost nujno potrebno;
- prejeli odgovore na vprašanja ter rešitve na predavanju in tudi po njem.