Ko pri poslovanju s povezanimi osebami oblikujete transferne cene se soočate s vprašanjem, kako postaviti pravila za oblikovanje transfernih cen znotraj skupine, da se bodo dosegali tudi zastavljeni poslovni cilji.
Oblikovane transferne cene, posebej pri transakcijah s tujimi povezanimi osebami, pa postanejo pomembno davčno vprašanje. Poslovanje med povezanimi osebami je zaradi svoje specifičnosti, predvsem pa možnosti prilagajanja davčnih osnov, izpostavljeno strožjemu in natančnejšemu davčnemu nadzoru kot poslovanje z nepovezanimi akterji na trgu. Organizacija, ki imajo sedežem v Republiki Sloveniji in obvladuje eno ali več organizacij s sedežem v Republiki Sloveniji ali zunaj nje in ima odvisne organizacije, mora pripraviti konsolidirano letno poročilo, kot določa 56. člen ZGD-1. Konsolidirani računovodski izkazi (v nadaljevanju KRI) morajo biti revidirani.
Določanje vsebine KRI opredeljuje PSR 10 (2016) in MRSP 27, v katerem so v celoti urejena računovodska pravila za sestavo KRI, ki so namenjena organizacijam, za katere ni predpisana obvezna konsolidacija, vendar so se prostovoljno odločile, da bodo sestavljale KRI. Da boste delovali skladno z zakonodajo in hkrati uresničevali poslovne cilje podjetja, se udeležite seminarja, kjer bomo odgovarjali na vsa vprašanja povezana s transfernimi cenami in zadnjimi spremembami na področju transfernih cen:
- Katere so posebnosti na področju transfernih cen?
- Katere so metode poročanja transfernih cen?
- Kako matično podjetje pripravi dokumentacijo zase in za svoje povezane osebe?
- Katero dokumentacijo je dolžno priskrbeti hčerinsko podjetje?
- Na kaj morate biti pozorni pri davčnem nadzoru?
- In še več.
Organizacija, ki imajo sedežem v Republiki Sloveniji in obvladuje eno ali več organizacij s sedežem v Republiki Sloveniji ali zunaj nje in ima odvisne organizacije, mora pripraviti konsolidirano letno poročilo, kot določa 56. člen ZGD-1. Konsolidirani računovodski izkazi (v nadaljevanju KRI) morajo biti revidirani.
Določanje vsebine KRI opredeljuje PSR 10 (2016) in MRSP 27, v katerem so v celoti urejena računovodska pravila za sestavo KRI, ki so namenjena organizacijam, za katere ni predpisana obvezna konsolidacija, vendar so se prostovoljno odločile, da bodo sestavljale KRI.
Vsebina e-izobraževanja
- Definicija povezanih oseb in pojem ter pomen transfernih cen.
- Posebnosti pri povezanosti dveh rezidentov ali nerezidentov.
- Metode določanja transfernih cen.
- Priprava dokumentacije za dokazovanje poslovanja in določanja transfernih cen.
- Računovodski vidik transfernih cen.
- Davčni vidik transfernih cen.
- Prikazovanje transfernih cen v obračunu davka od dohodka pravnih oseb.
Čas, kdaj boste gradivo predelali, si določite sami, saj se posamezni moduli izvajajo preko spletne učilnice.
Kaj e-izobraževanje vključuje?
- Materiale za delo – navodila, strokovne informacije, ki si jih lahko tudi shranite ali natisnete
- Zbirko videoposnetkov z navodili za pravilno izvajanje dejavnosti
- Možnost dostopa kjerkoli in kadarkoli
- Potrdilo o usposabljanju in pridobljenih znanjih
Po končanem izobraževanju boste
- Imeli jasne usmeritve za izdelavo KRI;
- Odlično razumeli razliko med KRI in posameznimi RI;
- Znali izdelati KRI in konsolidirano letno poročilo.
- Prejeli potrdilo o izobraževanju.
Predavateljica
dr. Lidija Robnik, univ. dipl. ekon.
Samostojna podjetnica, finančna svetovalka, predavateljica. Piše strokovne in znanstvene članke, sodeluje z referati na domačih in mednarodnih strokovnih in znanstvenih konferencah.
Izvaja samostojne strokovne seminarje in delavnice za razne naročnike, kot so: podjetja, izobraževalne inštitucije, založbe zbornice ipd.
Njena glavna značilnost je, da na predavanjih, delavnicah in srečanjih povezuje teorijo s prakso, kar je zelo dobro sprejeto s strani udeležencev. Izdala je nekaj samostojnih knjig in priročnikov.
Preverite še ostala izobraževanja iz – Računovodstvo in finance. Pomagali vam bodo razjasnili številne dileme iz prakse.