Upokojevanje javnih uslužbencev v letu 2020

Od leta 2018 naprej lahko vsakdo, ki izpolni pogoje za upokojitev, nadaljuje z delom. O tem delodajalca ni treba obveščati ali se kako drugače z njim o tem dogovarjati. Gre za splošno ureditev, ki izhaja iz Zakona o pokojninskem in invalidskem zavarovanju, ki določa pogoje, ko se lahko delavec upokoji, lahko pa nadaljuje z delom in delodajalec v zvezi s tem nima nobenih pristojnosti.

Prav tako je treba v javnem sektorju upoštevati, da so bili v decembru 2018 sprejeti aneksi h kolektivnim pogodbam, v katerih je bila odpravnina ob upokojitvi urejena drugače, in sicer vsi javni uslužbenci, ki se upokojijo, prejmejo odpravnino v višini treh plač.

Vzorec Sporazum o prenehanju pogodbe o zaposlitvi zaradi upokojitve je na voljo TUKAJ.

Za uporabo priljubljenih vsebin se prijavite.

Ne pozabite

Aktualna izobraževanja - 10 % popust za naročnike s kodo: ERAVNATELJ10

Prijavite se na e-novice

Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem.

Prijava na novice