Od leta 2018 naprej lahko vsakdo, ki izpolni pogoje za upokojitev, nadaljuje z delom. O tem delodajalca ni treba obveščati ali se kako drugače z njim o tem dogovarjati. Gre za splošno ureditev, ki izhaja iz Zakona o pokojninskem in invalidskem zavarovanju, ki določa pogoje, ko se lahko delavec upokoji, lahko pa nadaljuje z delom in delodajalec v zvezi s tem nima nobenih pristojnosti.
Prav tako je treba v javnem sektorju upoštevati, da so bili v decembru 2018 sprejeti aneksi h kolektivnim pogodbam, v katerih je bila odpravnina ob upokojitvi urejena drugače, in sicer vsi javni uslužbenci, ki se upokojijo, prejmejo odpravnino v višini treh plač.
Vzorec Sporazum o prenehanju pogodbe o zaposlitvi zaradi upokojitve je na voljo TUKAJ.